חברת שייט הנהרות AmaWaterways הינה חברה בבעלות משפחתית אשר הוקמה ופועלת כפרויקט שאפתני בתשוקה רבה החל משנת 2002.
נשיא החברה איי-אמ-איי וואטרוואייז רודי שריינר עיצב את ספינתו הראשונה עוד בשנת 1975 במהלך שייט באמזונס אשר נמשך 7 חודשים. לאחר השלמת בניית התעלה המחברת את נהרות הריין והדנובה בשנת 1992, רודי קיבל השראה ומוטיבציה והפך לכוח מניע בתחום שייט בנהרות וקיבל הכרה ופרס יוקרתי על הישגיו בתחום מאיגוד נתיבי השייט הבינלאומי.

צי מפואר במסלולי השייט המובילים בעולם
החברה מחזיקה כיום בצי של 20 ספינות נהר מודרניות בהן ספינה המיועדת להיות מושקת בשנת 2019 אשר אמורה להיות הגדולה ביותר ובעלת עיצוב מודרני ויוקרתי אשר יהווה פריצת דרך ובשורה בענף. AmaWaterways מציעה הפלגות בנהרות אירופה הגדולים בהם הריין, הדנובה, סיין, רוהן וכן באזור דרום מזרח אסיה, בווייטנאם ובקמבודיה בנהר המקונג ובאפריקה בנהר הצ'ובה.

כחברה בבעלות משפחתית הפועלת אך ורק בתחום שייט הנהרות, מתמקדים מנהלי החברה במאמץ מתמיד לשכלל את אמנות הענקת חוויית שייט נהר מרתקת, שלמה ומספקת. מאמצים אלה הובילו לתכנון ועיצוב ספינות עטורות פרסים בהשראה של יאכטות יוקרתיות על מנת למקסם את היבט ההנאה של האורחים. עיצוב החדרים הינו חדשני וכולל מרפסות תאומות ייחודיות ומרפסת צרפתית וחיצונית כך שהנוסעים יוכלו ליהנות באופן מלא מהנופים. חדרי הספינות הינם ברמה ובסטנדרט של חדרי מלון יוקרה. מתקנים נוספים כוללים מגוון רחב של מסעדות וחדרי אוכל מרווחים ומפוארים, מסלול הליכה על סיפון שמש, בריכה מחוממת עם בר צף, חדר כושר מאובזר היטב, ספא ומספרה.

קולינריה – מסורת ומקוריות
הצד הקולינרי בהפלגות עם חברת AmaWaterways מקבל שבחים וביקורות נלהבות מהאורחים והחברה אף זכתה במקום הראשון ובמדליית זהב שלוש פעמים כאשר נבחרה בתחרויות ובאליפויות כמובילה בתחום הגסטרונומיה והקולינריה תוך הצגת תפריט עם מרכיבים טריים ומשובחים ומנות מעולות. התפריט משתנה מדי יום, מותאם למסורות היעד ומקבל השראה מקומית. כל הארוחות והמשקאות כלולים במחיר ואינם מצריכים תשלום נוסף כולל מסעדת השף המציעה תפריט הכולל שלושה מתאבנים, סורבה שמפניה, שלוש מנות עיקריות ושלושה קינוחים כולם מזוגגים עם יינות אשר נבחרו בקפידה ומייצגים את המקומות בהם מבקרים הנוסעים. האורחים יכולים ליהנות מיינות חינם ללא הגבלה המגיעים מהכרמים בחבלי היין המפורסמים של אירופה וכן מבירה ומשקאות קלים ללא הגבלה.

הפרטים עושים את ההבדל
קרוז נהרות של החברה כולל פרמטרים ומאפיינים ייחודיים אשר עושים את ההבדל מקווי שייט אחרים:
• חדרים מרווחים וסוויטות גדולות, רובם כוללים מרפסות רחבות חיצוניות כאשר רמת החדרים והשירותים היא של מלון בוטיק יוקרתי ללא חדרים פנימיים.
• ההפלגה כוללת ארוחות משובחות על הסיפון בהכנת מסעדת שף צרפתית, ארוחות בוקר עשירות ומזנוני ארוחת צהריים וכן תפריט טעימות ייחודי של יינות משובחים.
• אינטרנט אלחוטי חינם בכל חלקי האוניה ולכל אורך ההפלגה.
• סיורים וטיולים מודרכים בבחירה והתאמה אישית וכן סיורים מיוחדים נוספים, הכוללים טיולי אופניים וטיולים רגליים מודרכים.
• תכניות העשרה הכוללות הרצאות, ארוחות נושא, הדגמות בישול, הופעות מוסיקליות ומופעי בידור.
• אמנם הטיפים לא כלולים במחיר השייט, אך נהוג לתת כ-$15 לאדם ליום, על פי החוויה האישית שלכם והשירות שניתן לכם במהלך הקרוז.

הפלגות נבחרות AmaWaterways